بیست شماره دریافت سهام عدالت سامانه سهام عدالت

بیست: شماره دریافت سهام عدالت سامانه سهام عدالت مشمولین سهام عدالت خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی شوك چندباره قيمت سكه و دلار

اخلالگران بازار طلا، ارز و سکه همچنان در حال دمیدن در حباب قیمت ها هستند و بازار طلا طی چند ماه گذشته همزمان با زیاد کردن قیمت تورم، شاهد زیاد کردن بی اعتمادی و

شوك چندباره قيمت سكه و دلار

شوك چندباره قيمت سكه و دلار

عبارات مهم : بازار

اخلالگران بازار طلا، ارز و سکه همچنان در حال دمیدن در حباب قیمت ها هستند و بازار طلا طی چند ماه گذشته همزمان با زیاد کردن قیمت تورم، شاهد زیاد کردن بی اعتمادی و نگرانی، درنتیجه رکود اقتصادی و کم کردن تقاضا جهت طلای فیزیکی است.

شوك چندباره قيمت سكه و دلار

روز گذشته در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران قیمت طلا، سکه و انواع ارزها صعودی شد. بر این اساس، طلا 9120تومان و یورو 280تومان زیاد کردن قیمت داشت. همچنین قیمت سکه امامی 43هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی 70500تومان، نیم سکه 34500تومان، ربع سکه 19500تومان و سکه گرمی سه هزارتومان زیاد کردن پیدا کرد.

در بازار سکه هر قطعه سکه امامی با قیمت سه میلیون و 200هزار تومان، سکه بهار آزادی سه میلیون و پنج هزار تومان، نیم سکه یک میلیون و 554هزار و 500تومان، ربع سکه 774هزار و 500تومان و سکه گرمی 428هزارتومان مواجه شد. از سوی دیگر، قیمت طلا 9هزار و 120تومان اوج رفت و هر گرم طلای 18عیار با قیمت 261هزار و 340تومان به فروش رسید و هر مثقال طلا نیز یک میلیون و 131هزار و 750تومان بود. در بازار ارز نیز قیمت یورو 280تومان، پوند 314تومان، درهم امارات 65تومان، لیر ترکیه 50تومان و یوان چین 36تومان زیاد کردن یافت. بر این اساس، یورو 10هزار و 403تومان، پوند 11هزار و 665تومان، درهم امارات دوهزار و 419تومان، لیر ترکیه یکهزار و 853تومان و یوان چین یکهزار و 312تومان قیمت داشت.

اخلالگران بازار طلا، ارز و سکه همچنان در حال دمیدن در حباب قیمت ها هستند و بازار طلا طی چند ماه گذشته همزمان با زیاد کردن قیمت تورم، شاهد زیاد کردن بی اعتمادی و

رکود در عین التهاب

با توجه به در پیش بودن اعیاد قربان و غدیر و همچنین سفر زائران منزل خدا، روند بازار در حال حاضر به گونه ای است که خرید و فروش در آینده نزدیک نیز به شدت اندک خواهد بود و حجم تقاضای ایجادشده ایام پیش رو آنچنان بر بازار و قیمت انواع سکه و طلا تاثیرگذار نخواهد بود. مدیر اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به حباب قیمت سکه، گفت: زیاد کردن تقاضای احتمالی ایام پیش رو تاثیر آنچنانی بر بازار و قیمت طلا و سکه نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا، ابراهیم محمدولی در رابطه با قیمت انواع سکه و طلا در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: قیمت انواع سکه و طلا طی معاملات روز گذشته روند صعودی به خود گرفت و به نظر می رسد با توجه به روند صعودی بازار در روزهای گذشته، سکه های پیش فروش شده است که در هفته گذشته از سوی بانک مرکزی به صاحبان آنها عرضه شد، هنوز راهی به بازار پیدا نکرده است و اکثر افراد به دنبال آن هستند تا در وقت اوج قیمت سکه های خود را به بازار عرضه کنند. او با آینده نگری آنکه سکه های پیش فروش شده است تحویلی در حال حاضر به وسیله صاحبان آنها ذخیره شده است هست، گفت: بازار در حال حاضر دچار رکود عجیبی شده است و با وجود التهاب در بازار کمتر کسی جهت خرید و فروش به بازار مراجعه می کند و این در حالی است که افراد تنها جهت برطرف نیاز به خرید سکه های خرد آن هم در حجم بسیار اندک روی می آورند.

بازار طلافروشان دیگر سکه نیست

شوك چندباره قيمت سكه و دلار

محمدولی راجع به تاثیر تحریم ها و پرسشها بیرونی نیز گفت: امیدواریم دولت سیاستی را به کار گیرد که بازار ارز و سکه از این سردرگمی نجات پیدا کند. ما نیز پیشنهاداتی را داده ایم و در کنار آن آماده ایم که در آینده به دولت کمک کنیم. او گفت: در رابطه با سکه بیشترین عواملی که در نوسان قیمت ها اثر می گذارد، درونی هست. تامین یا همان عرضه و تقاضا و عنوان عوض کردن قیمت ارز، روی قیمت طلا می توانند اثرگذار باشند. به گزارش خبرآنلاین، مدیر اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر در ادامه افزود: سیاست های دیگری نیز می تواند عامل زیاد کردن قیمت ها باشد، جهت مثال، ارز در مقطعی از امسال امنیتی شد.

همه اینها روی قیمت طلا و به خاص سکه اثرگذار بود؛ بازار سکه ای که عرضه و تقاضای آن تنظیم نشد و هر آنچه را که مردم نیاز داشتند، شاید در اختیارشان قرار نمی گرفت. از سوی دیگر، زمانی که پرسشها ارزی ایجاد و ارز چندنرخی شد، دیگر پول هایی که در این حوزه ردوبدل می شد، رهگیری می شد.

اخلالگران بازار طلا، ارز و سکه همچنان در حال دمیدن در حباب قیمت ها هستند و بازار طلا طی چند ماه گذشته همزمان با زیاد کردن قیمت تورم، شاهد زیاد کردن بی اعتمادی و

بنابراین افرادی که در این مسیر حرکت می کردند، دیگر نتوانستند کاری کنند و وارد بازار سکه شدند. شاید راحت ترین روشی که می توانستند پول خود را جابه جا کنند، خرید سکه بود. افراد وارد بازار سکه شدند تا بتوانند هرگونه که بخواهند، در بازار جابه جا شوند. بعضا هم اتفاق افتاد که با سکه های آنچنانی که افراد خریداری کردند، تقاضا اوج رفت و عرضه کم شد. در نهایت نیز قیمت سکه به شدت زیاد کردن یافت. محمدولی گفت: زمانی که ارز امنیتی شد، هنگامی که کسی می خواست پولی را جابه جا کند، این پول باید مشخص می شد که از کجا آمده هست. به این ترتیب، افرادی که در بازار ارزکار می کردند و هیچ کدام نیز شاید از دید ما صنفی نبودند، دیدند پولشان دارد به آسانی رصد می شود و اگر بخواهند جابه جایی پول انجام دهند، برایشان سخت خواهد بود و موانعی وجود دارد.

این افراد جهت اینکه موانع را رد کنند، به بازار سکه ورود کردند. به این شکل تقاضا جهت سکه اوج رفت و حباب سکه به وجود آمد. البته سود همه اینها به بانک مرکزی برمی گشت. شاید بانک مرکزی می توانست با سیاست هایی، این اوضاع بازار را کنترل کند. او افزود: پیش فروش سکه خیلی کوتاه اثر داشت. زمانی که بانک مرکزی سکه را پیش فروش کند، ولی به آن تعهد نکند، بدون اثر می شود. به هرحال همه اینها دست به دست هم داد و حباب سکه به وجود آمد. امیدواریم دولت سیاستی را به کار گیرد که بازار ارز و سکه از این سردرگمی نجات پیدا کند. ما نیز پیشنهاداتی را داده ایم و آماده ایم که در آینده به دولت کمک کنیم. این مقام مسئول ادامه داد: یک سری عوامل درونی در مقطع کوتاهی فاصله ای بین طلای کشور ما با طلای جهانی انداخت. یک علت آن برمی گردد به تقاضا و دومین دلیل، عوامل درونی هست. البته همه اینها کوتاه مدت و فاصله ها کم هست. در گذشته نیز که آرامش صددرصدی در بازار طلا وجود داشت، جهت مثال 30، 40 سال قبل گاهی این اتفاقات می افتاد، ولی چشمگیر نبود که در اذهان عمومی کاملا واضح و روشن مطرح شود که آیا زیاد کردن قیمت ها اینگونه است.

شوك چندباره قيمت سكه و دلار

بالاخره عوامل درونی اقتصاد باعث می شود که در این مقطع فاصله قیمتی چشمگیر باشد و مردم یا شرکت هایی که قیمت ها را رصد می کنند، پرسش می کنند آیا قیمت طلا در کشور عزیزمان ایران با کشورهای دیگر یا با اونس جهانی فاصله دارد. محمدولی افزود: از ابتدای سال 1397 تا الان خرید و فروش مصنوعات طلا در حد صفر بوده هست. با این تعداد طلافروشی ای که در کشور وجود دارد، از ابتدای سال 1397 تا به الان خرید و فروشی که باید وجود داشته باشد و از مصنوعات طلا استقبال شود و همکاران ما بتوانند از این خرید و فروش هزینه های خود را تامین کنند، وجود نداشته هست. در این نوسانات قیمت طلا، قدرت تصمیم گیری از مردم گرفته شده است و نیز از نظر اقتصادی و مالی قدرت خریدشان پایین آمده هست. او گفت: همچنین مردم در مسیری رفتند که طلاهای آب شده است یا سکه می خرند تا کار اقتصادی کنند. از نظر اقتصادی طلافروشان هزینه های روزانه خود را نیز نتوانستند تامین کنند، ولی این عنوان را باید در نظر بگیریم که ارزش کالاهایشان دوبرابر شده است است.

دستگیری اخلالگران بازار سکه

آنطور که تصمیم گرفته شده است با کسانی که مبادرت به کارها غیرقانونی می کنند، برخورد می شود. در این راستا پلیس، دستگاه قضا و دیگر نهادهای مسئول با اشراف کامل در این حوزه، موارد را دنبال و پیگیری می کنند. روز گذشته، جانشین فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه نشست تخصصی بررسی راهکارهای مقابله با قاچاق و اخلال در بازار ارز اظهار داشت: این نشست تخصصی و یک روزه با حضور مسئولان بخش های متفاوت پلیس آگاهی، امنیت، فتا، فرودگاه های کشور و فرماندهی مرزبانی جهت مبارزه جدی و قاطع تر با اخلالگران در بازار اقتصادی کشور برگزار شد.

سردار اسکندر مومنی گفت: حضور اعضا و ترتیب حاضران این نشست حکایت از اهمیت عنوان جهت نیروی انتظامی دارد. او بیان کرد: مواظبت و جلوگیری از خروج غیرقانونی سکه، طلا و ارز از مرزهای کشور یکی از اهداف این نشست هست. جانشین فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: به طور کامل و با به کارگیری تمام ابزار و ظرفیت ها از خروج غیرقانونی ارز، سکه و طلا جلوگیری می شود. سردار مومنی تاکید کرد: درصدد هستیم باندها و شبکه های بزرگ و افرادی که در بی نظمی و اخلال در بازار سکه و ارز موثر هستند، شناسایی و دستگیر شوند. این مقام ارشد افزود: در شرایطی هستیم که در این عرصه همه باید کمک کنند و پلیس نیز با تمام ظرفیت و امکانات به میدان آمده تا به ایجاد ثبات در بازار و رونق اقتصادی کمک کند.

او گفت: مردم عزیز بدانند و مطمئن باشند که با اخلالگران بازار ارز و سکه به جد و قاطعانه برخورد می شود و تاکنون 300نفر از افراد موثر در ایجاد اختلال و بی نظمی در این حوزه شناسایی و دستگیر شدند و پرونده های این افراد یا تکمیل و یا در حال تکمیل شدن هست. این مقام ارشد انتظامی خطاب به مردم بیان کرد: مردم آرامش داشته باشند چراکه قطعا جلوی این التهابات گرفته و با مخلان بدون اغماض برخورد می شود.

آرمان/سحر افشاری

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | میلیون | اقتصادی | روز گذشته | رونق اقتصادی | رکود اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz